פרגולות אלומיניום

האלומיניום שנחשב לאחד החומרים החזקים ביותר בטבע, והעמידים ביותר בתנאי מזג האוויר של האקלים המזרח התיכוני, ויחד עם זאת הוא חומר בעל משקל קל, ולכן הוא מככב בשנים האחרונות בעולם העיצוב הישראלי, אנחנו יכולים לראות, פריטי ריהוט לבית שעשויים מאלומיניום, ריהוט לגן, סוככים, פרגולות ועוד.
פרגולות אלומיניום, הפכו למוצר נפוץ שניתן לראות אותו גם בחצרות של בתים פרטיים, וגם בגני אירועים, במוסדות ציבור, במשרדים, ועוד. הביקוש הרב לפרגולות העשויות אלומיניום הביא לכך שהיום ניתן למצוא היצע נרחב של פרגולות אלומיניום במגוון צורות, ובמגוון צבעים.

עם השנים התפתחו גם שיטות הפעלה שונות של הפרגולות, לצד הפרגולה הרגילה שהיא פרגולה קבועה שלא ניתן לשנות את מצבה, יש היום פרגולות המופעלות בעזרת מנוע חשמלי, פרגולה כזו מאפשרת לנו לבחור האם אנו מעונינים בהצללה חלקית או מלאה, האם אנו מעונינים באוורור חלקי או מלא, או האם אנו מעונינים לשמור על פרטיות מלאה בחצר ביתנו או אולי אנחנו מאפשרים לשכנינו להציץ למה שמתרחש בחצר הבית.
יש כאלו המחליטים על הקמת פרגולה לצרכי נוחות והצללה בגינה או בגן אירועים, ויש כאלו המחליטים על התקנת פרגולה כפריט עיצובי שיוסיף לגינה שלהם מראה מרשים ויפה. בכל מקרה לא משנה מה הסיבה להתקנת פרגולה, פרגולת אלומיניום יש לה יתרונות רבים ע"פ פרגולת עץ, והם:

עץ הוא חומר גלם יקר, בניגוד לאלומיניום שנחשב לחומר גלם זול ונגיש.
פרגולת מאלומיניום הן עמידות בתנאי מזג אוויר, אם האלומיניום עבר תהליך של צביעה בתנור, זאת בניגוד לעץ שהוא חומר שאינו עמיד שפני פגעי מזג האוויר ודורש תחזוקה שוטפת שתאפשר שימור והגנה על העץ מפני חרקים, גשם, ועוד.
פרגולות מאלומיניום אינן דורשות תחזוקה שוטפת ויש להן מראה אסטטי מרשים.
לסיכום ניתן לומר שהפרגולה הפכה עם השנים לא רק לאמצעי הצללה אלא גם לפריט עיצובי, והיום אנחנו יכולים להשתמש בה בתבונה ולהחליט כמה אור אנחנו רוצים שיחדור דרך הפרגולה, כמה אוויר אנחנו רוצים שיחדור לבית דרך שלבי הפרגולה, ומה יוכלו לראות העוברים והשבים דרך שלבי הפרגולה.

תגובות סגורות.