תיקון גגות

החורף החל לתת את אותותיו ויש לא מעט גגות בתים בצפון הארץ ובירושלים שכוסו בשכבת שלג. למזלם של כולם לא נגרמו פגיעות בנפש, אבל חשוב לדעת שלפני תחילתו של החורף, רצוי להכין את הגגות לחורף כמו שמכינים את הרכבים שלנו לנהיגה חורף.
הכנה של הגגות לקראת החורף ובמקרה הצורך תיקון גגות, יכולים להיות בצורות שונות בהתאם לסוג הגג, ולסוג התקלה בגג.

גג רעפים זקוק לבדיקה של כל הרעפים בגג ותיקון הרעפים השבורים במקרה שיש כאלו, או החלפת הרעפים "המתנדנדים".
גג בטון זקוק לאיטום מחודש של הגג, במקרה שיש אזורים בגג שבהם האיטום כבר אינו תקין, או במקרה שיש נזילה מהגג ויש צורך לבצע איטום מחדש.

לקראת החורף כדאי לבדוק מה מצב המרזבים, ואם יש במרזבים עלים ושאר לכלוכים כדאי לנקות את המרזבים ולהשאיר אותם נקיים כדאי שיוכלו לאפשר זרימת מים חופשית, ולמנוע הצטברות של מי גשמים על הגג.
כל מי שיכין את הגג של ביתו לקראת החורף, ימנע מעצמו נזקים שונים כמו נזילות, רטיבות בחדרים, גג מוצף במים עקב מרזב פגום, או רעפים שבורים במקרה של גגות רעפים.
תיקון גגות ו/או איטום גגות אינו דבר שכל חאפר או שיפוצניק חובבני יכול לבצע, זוהי עבודה שיכולה להתבצע רק ע"י איש מקצוע המבין בתחום האיטום ומכיר את החומרים השונים שבהם יש להשתמש, וכיצד יש לבצע בצורה נכונה את עבודות האיטום.

מה שחשוב לדעת הוא שהכנת הגג לקראת החורף אינה יכולה להתבצע בחודשי הסתיו ההפכפכים שבהם יש סיכוי לגשם, אלא יש צורך לבצע זאת כבר בחודשי הקיץ החמים שבהם אין סיכוי לגשם והשמש החמה תבטיח את התייבשות חומרי האיטום השונים שבהם ישתמש איש המקצוע, ואשר יבטיחו לכם הדיירים בית יבש ללא נזילות, וללא עובש על הקירות במהלך החורף הסוער.
אז מי מכם שעדיין לא הכין את גג ביתו לחורף, אמנם כבר לא יוכל לעשות זאת בחורף הנוכחי, אבל כדאי לו לזכור לעשות זאת בקיץ הקרוב ולהבטיח לעצמו חורף שקט ללא נזילות, או הצפות, בחורף שיגיע ב-2014.

תגובות סגורות.